ראשי - קירות ירוקים » הגינה האורבנית – הגינה שמבפנים

הגינה האורבנית – הגינה שמבפנים

גינון אורבני הוא תחום המשלב בתוכו אדריכלות נוף, עיצוב ואגרונומיה.
כדי ליצור גינה אורבנית, קרי גינה התלויה על קיר, ומשמשת כריאה ירוקה בכל מרחב עם קיר בסביבה עירונית, נדרש ידע נרחב בתחומים אלו.

אדריכלות נוף

אדריכלות נוף, הוא תחום בעולם האדריכלות, שמשלב ידע בוטני עם ידע אדריכלי.
תכנון גינות אורבניות טומן בחובו את הצורך להתאים צמחיה על מצע אחיד, לא רק מבחינה אסתטית, אלא גם מבחינה בוטנית, שכן קיימים צמחים, שלא יכולים לשגשג ולפרוח ליד צמחים אחרים ולהיפך, קיימים צמחים, שמעצימים שגשוג ופריחה.
עיצוב:
הגינה האורבנית, היא יצירת אומנות, ובשל כך נדרשת ראייה עיצובית, שמתייחסת בכבוד למאפיינים ולאילוצים הבוטניים.
אגרונומיה:
כיצד צמחים מתנהגים בקונסטורוקציה, מה נדרש כדי לשמור על החיים שלהם ולאפשר להם לפרוח ולשגשג.

גינה אורבנית מתאימה מאוד לא רק לבתים ו/או חצרות, אלא גם  לבתי עסק, שכן היא יוצרת תיחום, מרעננת, מטהרת ומצננת את האוויר, יוצרת בידוד אקוסטי, ומוסיפה אופי ויופי לבית העסק.

עם תחזוקה (קלה) ונכונה של הגינה האורבנית, ניתן ליהנות ממנה לאורך שנים רבות, להכניס טבע ירוק, נושם ופורח אל תוך סביבה אורבנית אפרורית ולהתרווח.

גינה אורבנית בתוך הבית

גינה אורבנית – להכניס את הטבע (כמעט) הביתה

אייקון אורבני עיר מתגוררים בעיר אבל חולמים לגור בכפר? גרים במרכזה של העיר הסואנת? אתם חולמים על פינה ירוקה ושלווה, שתאפשר לכם לברוח מעט מכל ההמולה? גינה אורבנית במקרה הזה היא הפתרון המתאים. הגינה האורבנית, וכפי שניתן לנחש מעצם הגדרתה, מתאימה לבתים בעיר הגדולה או הקטנה והיא מכתיבה התייחסות לתנאים מיוחדים: מרחב קטן יותר, פחות כיווני אוויר, לחות גבוהה ועוד.

האתגר שבעיר

יצירת גינה בבית צמוד קרקע במרכז העיר הוא משימה לא קלה, המצדיקה פנייה למומחים. אין כמו שטח ירוק צמוד לבית, כזה שבו גדלים עצי פרי ריחניים, צמחים מסוגים שונים וגם פרחים שמוסיפים לא מעט צבע. זהו חלומם של רבים, שלעיתים מתקשים להגשים אותו בשל תנאיו המיוחדים של מקום מגוריהם. אבל מסתבר שלא מוכרחים לגור בכפר או ביישוב הקטן כדי ליהנות מגינה מושקעת ויפה. אפשר ליצור אחת כזו, שלא מביישת גם את הגינות היפות ביותר, בתוך העיר עצמה, כשסביבה בתים נוספים ואפילו בניינים גבוהים.

אייקון אוויר צריך לקחת בחשבון מגוון תנאי השטח כגון:
  • מהו גודלו של השטח שבו מעוניינים ליצור את הגינה הזו?
  • האם המקום מואר במרבית שעות היום או אולי חשוך מאד?
  • איך האוויר? האם ישנה תחבורה רבה מאד שעוברת בסמוך לבית או אולי מבני תעשייה שפולטים עשן לאוויר?
  • מהם מאפייני האזור? האם יש באזור הסמוך בתים גבוהים שעשויים להסתיר את השמש? או שאולי זהו אזור עם בתים צמודי קרקע או מבנים נמוכים יחסית? תשובות לשאלות אלו ונוספות תעזורנה ביצירת הגינה המתאימה, זו שנכונה לשטח ולסביבה עצמה.

  קיר ירוק בכניסה לבנין

בחירה נכונה של צמחים, מיקומם בגינה וגם שילוב של אלמנטים דקורטיביים שונים, הם אלה שיעזרו ביצירת הגינה האורבנית המושלמת, בדיוק כמו שחלמתם עליה. מתגוררים במרכז או בפאתי העיר ורוצים להגשים חלום של שנים? תוהים איך ליצור גינה בעיר ומה חשוב לקחת בחשבון? חברת Green Gecko היא הכתובת הנכונה לפנות אליה.

לפרטים צרו קשר דרך האתר או התקשרו לטלפון 050-7933135

צרו איתנו קשר

ספרו לנו קצת על עצמכם ועל החזון שלכם ונחזור אליכם בהקדם!
    call-mobile